Agenda
Kunst-route-ART (samenwerkingsverband tussen 8 professioneel werkende kunstenaars en vormgevers uit de gemeente Brummen en nabije omgeving).
De kunstlocaties van ART liggen verdeeld in een afwisselend landschap van bossen en polders. U maakt kennis met de oude dorpskern van Brummen maar ART voert u ook langs prachtige kunstlocaties in het romantische buitengebied. De route kan ook per fiets gevolgd worden, op alle locaties en op de website is een route beschrijving aanwezig. De locaties zijn open van 11.00-17.00 uur.
Erik Zwaga.
Graag willen wij onze nieuwe deelnemer Erik Zwaga bij u introduceren. In 1980 is Erik begonnen met schilderen in de stijl van de Romantische school. Koekoek en Schelfhout waren zijn grote voorbeelden en zijn inspiratiebron. Na een periode van experimenteren en een meer abstractere richting op te zijn gegaan, heeft hij toch weer gekozen voor de rustige werkwijze van het realisme. Erik schildert voornamelijk stillevens, maar ook het Hollandse landschap is een favoriet onderwerp. Sfeer neemt een belangrijke plaats in. Rust en stilte zijn de sleutelwoorden als het gaat om de sfeer in zijn werk.

Erik; “Ik schilder meestal op doek, waarop ik een schets maak. Over de schets komt een eerste dunne laag olieverf, kleur is in dit stadium nog niet zo belangrijk. Deze laag moet eerst goed drogen. Vervolgens schilder ik de volgende lagen met minder verdunde verf waarbij ik het licht, de schaduw, kleur en structuur intensiveer. Ik werk op deze manier verder tot de stofuitdrukking en de kleur naar tevredenheid zijn. De laatste laag hou ik transparant waardoor de kleuren nog meer kracht en intensiteit krijgt. Ik vind de sfeer in een schilderij erg belangrijk, die moet voor mij een soort spanning oproepen. Vergankelijkheid is een thema dat vaak terugkomt in mijn werk. Van voorwerpen, oude huizen, en landschappen moet als het ware de geschiedenis nog af te lezen zijn.”
Erik Zwaga heeft zijn atelier aan de Gravenstraat 30 in Klein Amsterdam. Klein Amsterdam is een buurtschap, onderdeel van de gemeente Voorst, bijna op de grens met de gemeente Brummen. Hier geeft Erik ook cursussen en workshops. Voor meer informatie: www.erikzwaga.nl
Mieke Diekmann
Mieke heeft een heel intuïtieve manier van werken om zo emoties en gevoelens van het moment te vertalen in haar beelden en schilderijen. Zo is een cirkel voor haar een onuitputtelijke inspiratiebron, deze komen veelvuldig terug in haar werk, sierlijke vereenvoudigde figuren, welke lijken klaar staan om een volgende stap te maken. Zij is een echte “jutter”overal ziet de schoonheid van vormen en lijnenspel in, dit is ook terug te vinden in haar schilderijen.
In haar galerie exposeren momenteel Rob van Leeuwen met oerlandschappen, Hans Min en Suzi Baitali met bronzen beelden en Hannie Wolsink met keramiek.
Haar atelier en galerie is gelegen aan de Eerbeekseweg 13A in Loenen (G). In haar galerie zijn het hele jaar door wisselende exposities, zie www.miekediekmann.nlen www.arthuus.nl
Mieke geeft schilderlessen en workshops in haar eigen atelier.
Joop van Ulden
Bij Joop zijn dit weekend niet alleen zijn waterornamenten en fonteinen, maar ook zijn keramische vogelhuisjes te bewonderen. Deze huisjes zijn de nieuwste creaties van Joop. Sinds eind 2011 werkt hij hieraan met erg veel plezier , er zit duidelijk humor in. Joop laat zich inspireren door onze Nederlandse huizen, maar ook door Afrikaanse hutjes. Allemaal heel verschillend, schots en scheef, met verschillende vliegopeningen, zodat allerlei vogels zich er thuis in zullen voelen; koolmees, pimpelmees, huismus enz. Ze zijn steengoed gebakken, dus winterhard, er zijn legio mogelijkheden voor het plaatsen; aan schutting/muur of op palen.

Daarnaast is Otto Koedijk, houtdraaier, met een deel van zijn serie “gevonden voorwerpen” te gast. Soms vindt Otto stukken hout te mooi om te bewerken; ze zijn al af. Deze verrassende , al gevormde stukken hout, komen van het strand, uit het bos of gewoon van de straat.
Joop’s atelier is gevestigd aan de Kerkstraat 6 in Brummen. (www.joopvanulden.nl)
Peter Bergenhenegouwen
Peter’s beelden gaan over beweging, motorisch, mechanisch, mentaal. Of het gebrek eraan. Uitgangspunt is ons handelen, als mensen. In de figuratieve beelden gebruikt hij beweging als metafoor, in de objecten is vaak het proces zelf zichtbaar, ook daar is het niet los te zien van een visueel verhaal. De nodige brandstof wordt hem geleverd door respectievelijk interne of externe factoren. Menselijke drijfveren of regen en verdamping.
Zijn atelier/werkplaats is te vinden aan Hazenberg 14 B, vlakbij het treinstation /achterkant, in Brummen.(www.peterbergenhenegouwen.nl)
Peter geeft in zijn atelier les in meerdere ruimtelijke technieken, Er kunnen workshops gevolgd worden in het maken van mallen om beelden in was te dupliceren of in brons te gieten.
Piet van Middelaar
“Wat er vanuit de verbinding en de beweging tussen zijn handen en de steen gaandeweg te voorschijn komt”, blijft Piet verwonderen.. In zijn laatste werken combineert hij soms zijn beelden ook met staal. Zoals hij ook in zijn kleurrijke schilderijen gebruik kan maken van andere materialen. “Te midden van alle woorden die wij dagelijks uiten, huist er ook een verlangen in mij om stenen tot spreken te brengen en kleuren, vermengd met allerlei materialen, hun eigen verhaal te laten vertellen.”
Hij hoopt dat er voor de bezoeker in zijn beeldentuin en atelier, te vinden aan de Burg. De Wijslaan 22 in Brummen, bij het zien van zijn werk ruimte open blijft voor een eigen zienswijze en beleving.(www.pietvanmiddelaar.nl)
Chris Ros
Chris werk is zeker veelzijdig te noemen; beelden van staal, brons, gemengde technieken, sieraden van zilver, goud met en zonder edelstenen, parels, grafiek, tekeningen, druk op canvas.
“Daar waar het water het land kust, daar waar het wemelt van hoop en verlangen. Waar weemoed zich schuil houdt. Dat is vanaf het allereerste begin haar thema. Zij is een beeldhouwer, die lijnen trekt om deze gemoedstoestanden”. Zij werkt vanuit dit thema.
Haar atelier bevindt zich aan de Mercuriusweg 4f aan de rand van Brummen. (www.chrisros.nl)
Hier geeft zij ook de workshops in het maken van je eigen sieraad met zilverklei.
Annie Elissen
Annie’s inspiratiebron; “de schoonheid van het alledaagse”. De kippen en koeien, de mensen om haar heen. Het tot uitdrukking laten komen van de verschillende karakters van zowel mens als dier boeit haar al jaren. Zij houdt ervan om mensen te verrassen met haar werk, uitstapjes naar iets anders , beschilderen van objecten/lampen, er mag humor inzitten. Momenteel werkt zij veelal met acryl, o.a. aan een geheel nieuwe serie tulpen. Tulpen betekenen voor haar, ’t voorjaar, nieuw leven.
Daarnaast is er dit weekend werk van diverse keramisten te zien, o.a. nieuw zeer kleurrijk werk van Wil van den Hoek.
Haar atelier bevindt zich achter haar woning aan de Zegerijstraat 7a in het oude centrum van
Brummen.(www.annie.elisen.com)
Annie geeft schildercursussen en workshops.
Ria Stam
`Van eeuwenoud naar hedendaags plateel`, Ria ontwerpt in haar atelier Pottery Decoration designs voor handbeschilderde serviezen, borden, schalen, kinderdejeuners en tegelplateaus. Zij heeft haar opleiding gevolgd bij de Porceleijne Fles in Delft. Het atelier biedt een overzicht van vele toepassingen en unica’s , in prachtige, verrassende kleuren. Tevens is in de zomermaanden de mooie inspirerende tuin geopend, zie www.rhienderenseveld.nl.
Haar atelier en tuin bevinden zich aan de rand van het dorp Brummen aan de Voorsterweg 85 . (www.potterydecoration.nl) Pottery Decoration organiseert workshops plateelschilderen.
Op alle locaties liggen flyers klaar voor de bezoekers, er is daarbij ook gedacht aan de liefhebbers van de combinatie van kunst en fietsen door een prachtig stukje Nederland. Meer info: www.art-brummen.nl.